ANKARA ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Günümüz boşanma davalarının büyük bir çoğunluğu anlaşmalı boşanma davası olarak görülmektedir. Anlaşmalı boşanmanın kısa sürmesi ve tarafların zaten oldukça yorucu olan boşanma sürecini en az zararla atlatılmasına imkan sağlamaktadır. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde çiftler anlaşmalı boşanmayı daha yoğun tercih etmektedir. Yaşananları geride bırakıp hızlıca hayata devam etmek isteyen taraflar genellikle anlaşmalı boşanmayı tercih eder.

Anlaşmalı boşanma her ne kadar çözümü hızlı ve en az zararla sunsa da, bu durum her zaman mümkün olamaya bilir. Öncelikle tarafların hiçbir baskı altında kalmadan tüm hususlarda anlaşmış olması gerekir. Çocukların velayeti, mal paylaşımı, tazminat ve nafaka gibi tarafları ilgilendiren konularda mutlak anlaşmaya varılmış olması ve bu anlaşmanın, anlaşmalı boşanma protokolü şeklinde açık ve anlaşılır bir şekilde yazılı olarak ifade edilmesi şarttır.

Eğer bu konularda anlaşma olmaz ve uygun bir anlaşmalı boşanma protokolü oluşturulamazsa bu hızlı çözümden beklenen verim alınamayabilir. Hakim tarafından kabul edilmeyen anlaşmalı boşanma şartları sürecin uzamasına ve zaten psikolojik olarak zor durumda olan tarafların ve çocukların daha da zarar görmelerinde neden olmaktadır. Tarafların adil bir şekilde anlaşamaması nedeniyle dava ertelenebilir ya da çekişmeli boşanmaya çevrilebilir. Oluşabilecek olumsuz durumdan taraflar daha da zararlı çıkabilir.

Doğru ve adil anlaşma şartları oluşturulması ve sürecin en az zararla atlatılması için işinin ehli bir anlaşmalı boşanma avukatından yardım alınması son derece önemlidir. Anlaşmalı boşanma avukatı tarafları dinleyip, aralarında makul bir anlaşma zemini oluşturarak süreci profesyonelce yönetir. Avukat; hem taraflar hem de ortak çocuklar için en adil anlaşmalı boşanma protokolünü hazırlayarak bir uzlaşma ortamı sağlar ve istenilen sonuca ulaşır.

Biz Öz Avukatlık Bürosu olarak Ankara ve çevresindeki anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarınızda yanınızdayız. Sizin için yorucu olan boşanma sürecini sizin için olabilecek en kısa sürede sonuçlandırıp normal hayatınıza devam edebilmeniz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bize internet sitemizdeki numaralardan ulaşıp bilgi alabilir ya da arzu ederseniz ofisimizde görüşmek için randevu alabilirsiniz.

Yorum Yap